Aktualności

ZAPRASZAMY NA SZLAK ZDROWEJ RYBY

Zapraszamy na szlak zdrowej ryby, który powstał dzięki projektowi pn. "Integracja polsko – niemiecka na szlaku Zdrowej Ryby na obszarze Łuku Mużakowa", którego podsumowaniem były polsko-niemieckie zawody wędkarskie, które odbyły się 3 czerwca 2017 roku na łowisku „Betonówka” w Chełmicy.

Celem projektu jest rozwój współpracy związków wędkarskich pogranicza polsko-niemieckiego oraz prezentacja turystyczna bogatych zasobów wodnych Łuku Mużakowa w tym szczególnie w gminie Tuplice, która oprócz Związku Wędkarskiego z Krauschwitz (Angelverein Krauschwitz e.V.) jest partnerem projektu. Działania projektowe polegają na wspólnych spotkaniach : zawody wędkarskie w Łęknicy 1 maja i najbliższe 3 czerwca na których będzie można skosztować rybę z tutejszych łowisk oraz wziąć udział w rajdzie rowerowym (10 czerwca g.9.30 start przy Ośrodku Kultury) po starej linii kolejowej z Łęknicy do Tuplic.

Ponad to został wydany folder i mapa turystyczna przedstawiająca współpracę związków wędkarskich i galerię wszystkich łowisk z ich opisem a także kalendarz Łowiska pogranicza. Dzięki projektowi zostały zakupione nagrody na zawody wędkarskie takie jak wagi wędkarskie, zanęty, kołowrotki i wędki. Zainstalowanych zostało także pięć tablic opisujących szlak Zdrowej Ryby, przedstawiających łowiska oraz opis ryb jakie się tam znajdują. Na realizację projektu z programu Polska-Saksonia (Fundusz Małych Projektów w Euroregionie Nysa) wartości 15.350,40 EUR, Fundacja otrzymała dotację w wysokości 13.047,84 EUR (85% wartości) oraz dodatkowo z budżetu Państwa 767,52 EUR.

-> Pobierz folder
-> Pobierz mapę
-> Pobierz kalendarzProjekt pn. „Integracja polsko – niemiecka na szlaku Zdrowej Ryby na obszarze Łuku Mużakowa” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska–Saksonia 2014-2022 oraz ze środków budżetu państwa.