Aktualności

Rajd rowerowy z klimatem w Neuhausen już 21 września!

NGOFundacja Natura Polska i gmina Neuhausen/Spree, informują o realizacji projektu, którego celem jest współpraca Partnerów i mieszkańców pogranicza na rzecz ochrony klimatu. W ramach projektu zostały zorganizowane warsztaty uczniów szkół na temat elektro odpadów (Sieniawa Żarska) a w listopadzie odbędą się warsztaty recyklingowe (Laubsdorf).

Na terenie gmin Żary i Neuhausen/Spree zostaną też przeprowadzone mikro adaptacje klimatyczne (nasadzenia drzew). W Lubomyślu powstał mural zachęcający do ochrony klimatu poprzez oszczędzanie wody. Dodatkowo wydano poradnik z dobrymi przykładami, jak możemy chronić klimat.

Zapraszamy na podsumowanie projektu, którym będzie polsko-niemiecki rajd rowerowy z warsztatami na temat naprawy roweru. Start w sobotę 21 września przy Urzędzie Gminy Neuhausen/Spree o g.9.00. Więcej informacji pod numerem telefonu 608 23 85 99.Projekt „Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Brandenburgia-Polska w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr).